Роман Рудак, заступник директора Департаменту Медіацентр Україна — Укрінформ
13 Квітня, 2023, 14:56

ДСНС закликає церкви подбати про безпеку під час Великодніх богослужінь та не ігнорувати сигнали повітряної тривоги

Напередодні святкування Великодня ДСНС поінформували про норми та правила, яких слід дотримуватися, аби свята пройшли безпечно.

Заступник директора Департаменту запобігання надзвичайним ситуаціям ДСНС України Роман Рудак під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ озвучив необхідний перелік заходів, аби запобігти виникненню надзвичайних ситуацій у дні Великодня.

«Культові споруди несуть для держави як духовну, так і матеріальну й історичну цінність. Більшість таких споруд збудовані досить давно, і під час будівництва використовувалися дерев’яні конструкції. Тому такі будівлі є пожежонебезпечними. Під час Великодня в цих приміщеннях перебуватиме скупчення громадян. І ці всі фактори несуть певні загрози. Тому, як священнослужителям, так і відповідальним особам за день до Великодня потрібно пройти первинні інструктажі для розуміння своїх дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій», – зазначив Роман Рудак і озвучив наступний перелік заходів:

«– Церкви обов’язково повинні забезпечуватися первинними засобами пожежогасіння, а також засобами сповіщення про виникнення тієї чи іншої надзвичайної події.

– Потрібно дотримуватися елементарних вимог під час встановлення свічок. Вони не повинні розміщуватися ближче, як за метр до горючих основ. Свічники повинні бути стаціонарно зафіксовані, щоб запобігти їх перевертанню та розливу мастил на горючі основи.

– Персоналу потрібно звертати увагу на скупчення людей, запобігти переповненню культових споруд. Звернути увагу на шляхи евакуації, щоб вони не були захаращені негорючими предметами.

– Усі приміщення  мають бути забезпечені первинними засобами пожежогасіння. Під час свята вогнегасники мають бути на видному місці».  

Окрім того, ДСНС наполягає на тому, щоб весь персонал церков не ігнорував повітряну тривогу. 

«Необхідно чітко розуміти, де перебувають найближчі бомбосховища, для спрямування вірян під час повітряної тривоги», – підсумував Роман Рудак.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini