19 Липня, 2023, 11:00

Другий день Міжнародного форуму Кримської платформи: у Києві українські та міжнародні експерти працюють над майбутньою архітектурою безпеки

Сьогодні, 19 липня, у Києві стартував основний день Міжнародного форуму експертної мережі Кримської платформи “Бачення майбутнього: експертний погляд”.

Перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова сказала, що Кримська платформа розпочала свою роботу у 2021 році з невеликого папірця, на якому було розписано бачення роботи, а зараз це потужна мережа, яка діє на трьох рівнях.

“Це безпрецедентний формат, який на сьогодні об’єднує 60 країн та міжнародних організацій з однією стратегічною задачею – деокупацією Криму. Наша мета – сформувати чітке розуміння у наших партнерів – без Криму перемовин бути не може. Позиція держави та Президента чітка – без Криму ніяких перемовин та домовленостей бути не може”, – сказала вона.

За словами Еміне Джапарової, українська дипломатія продовжує працювати у ключі Кримської платформи. Наступний етап – Саміт, який відбудеться вже наступного місяця.

Своєю чергою народна депутатка України Марія Мезенцева наголосила, що парламент не зупиняється у пошуку балансу в розумінні того, як ми зможемо прямо зараз мати відкритий діалог з Кримом.

Постійна представниця Президента України в АР Крим Таміла Ташева зазначила, що робота Кримської платформи та залучення експертів – це можливість вже зараз напрацювати необхідні для деокупації та реінтеграції послідовні кроки держави.

“Вже зараз потрібні всі плани з реінтеграції, перш за все, по відновленню контролю над Кримом”, – сказала вона.

Нагадаємо, Міжнародний форум експертної мережі Кримської платформи “Бачення майбутнього: експертний погляд” стартував вчора. експерти з понад 20 країн світу відвідали території Київщини, які найбільше постраждали від окупації російською армією та обговорили вплив воєнних дій на екологічну ситуацію в Україні та світі.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini