ДПА для 4-х класів: Український центр оцінювання якості освіти у 2024 році планує провести експеримент
ДПА для четвертих класів у 2024 році не проводитиметься. Однак планується проведення пілотної моніторингової ДПА за розробленими УЦОЯО матеріалами. До проєкту планують залучити близько двох тисяч учасників.
Про це повідомила директорка Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ.
«З наступного року ми хочемо провести маленький експеримент, пілотування. Всього буде не більш як дві тисячі учасників, це будуть ті заклади, які будуть готові, які хотітимуть з нами співпрацювати. Що ми запропонуємо учням шкіл, які братимуть участь в експерименті? Ми запропонуємо їм розроблені нами, тобто Українським центром оцінювання якості освіти, матеріали. Ми запропонуємо завдання і також окремі рекомендації для вчителів, які проходитимуть цю ДПА, з української мовно-літературної галузі і з математики. І далі зберемо інформацію про те, наскільки комфортно було вчителям проводити це тестування, чи виникали, чи не виникали проблеми з роботою із тестовими завданнями тощо», – пояснила Тетяна Вакуленко.
Вона зазначила, що отримана інформація дозволить зробити посутній крок до запровадження стандартизованої ДПА для здобувачів початкової освіти.
Водночас Тетяна Вакуленко зауважила, що про жодне ЗНО для учнів початкової школи не йдеться.
«В жодному разі не йдеться про те, що в нас будуть певні інструктори в закладах освіти, що буде якийсь нагляд тощо. Ми говоримо про те, щоб надати закладам освіти однакові інструменти і однаковий спосіб аналізувати інформацію за отриманими результатами. Ми говоримо про те, щоб стандартизувати зміст і процедури проведення оцінювання», – наголосила вона.
За словами директорки УЦОЯО, коли ДПА буде повністю імплементована, держава отримуватиме важливу інформацію про стан початкової освіти, а також про те, які саме політичні кроки потрібно робити для вдосконалення початкової освіти. Так само, додала вона, ця інформація буде доступна для управлінців на місцях, і вони зможуть оперативніше реагувати на потреби конкретних закладів освіти.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini