Олександр Кава, заступник Міністра фінансів України, Медіацентр Україна
Олександр Кава, заступник Міністра фінансів України, Медіацентр Україна
20 Вересня, 2022, 15:44

Дорожній фонд має відновити роботу у 2023-му — заступник Міністра фінансів України

У 2023 році Уряд планує відновити роботу Державного дорожнього фонду (окремого бюджетного фонду, який наповнюється з акцизів на пальне та кошти з якого можуть йти тільки на розвиток та відбудову автошляхів).  Дохід Фонду складатиме майже 70 мільярдів  гривень, а видатки (окрім обслуговування боргів) — 57 мільярдів. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна повідомив заступник Міністра фінансів України Олександр Кава.

«Планується, що вже в найближчі дні Верховна Рада України проголосує про повернення акцизів на паливо — це  акциз на бензин, на дизель, на автомобільний газ, що дозволить наповнювати Державний дорожній фонд і відповідно фінансувати проєкти з відновлення, в першу чергу, дорожньої інфраструктури  державного та місцевого значення», — зазначив  Олександр Кава.

За його словами, першочергово відновлюватимуть зруйновані автомобільні мости або автомобільні дороги, які найбільше  постраждали. 


«Так само планується фінансувати Фонд відновлення місцевої  інфраструктури. Це близько 19 мільярдів гривень, де будуть фінансуватися різні заходи для того, щоб відновлювати життєдіяльність населених пунктів, які постраждали внаслідок збройної агресії», —  додав Олександр Кава.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini