6 Липня, 2023, 17:14

Допомога жертвам сексуального насилля – які заходи сьогодні вживаються для вирішення питання

Сьогодні проводиться багато роботи та консультування фахівців в питанні допомоги жертвам сексуального насильства.

Про це під час обговорення в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомила Ірина Микичак, директорка з координації органів центральної і виконавчої влади Координаційного центру з психічного здоров’я при КМУ.

Вона, зокрема, зазначила, що в пакеті НСЗУ передбачено навчання, відповідно до якого фахівці повинні пройти курс, опанувати певні знання з консультування, з попередження й допомоги жертвам сексуального насильства. 

«Ми як Координаційний центр активно взаємодіємо з офісом віцепрем’єрки з Євроінтеграції Ольги Стефанішиної, яка веде цей напрямок, і взаємодіємо з міжнародними організаціями, курс ВООЗ навчальний також є, Академія НСЗУ також на сайті в себе має курс, Офіс Генерального прокурора. Зараз дуже це важливо, є багато роботи, допомоги, консультування наших фахівців, для того, щоб вони мали навички спілкування з людьми, які потенційно могли стати жертвами і ще себе не розкрили», – пояснила вона.

Нагадаємо, що в Медіацентрі Україна – Укрінформ НСЗУ разом з Координаційним центром з психічного здоров’я при КМУ та  Бюро ВООЗ в Україні представили дашборд, що містить інформацію про місця надання психологічної та психіатричної допомоги. Відтепер медзаклад та фахівців, які надають психологічну та психіатричну допомогу  можна знайти на онлайн-мапі.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini