Дарина Марчак, перша заступниця Міністра соціальної політики України, Медіацентр Україна
Дарина Марчак, перша заступниця Міністра соціальної політики України, Медіацентр Україна
3 Жовтня, 2022, 16:09

Допомога ВПО та оплата протезування — Мінсоцполітики оголосило пріоритети бюджету-2023

Підтримка внутрішньо переміщених осіб є одним із пріоритетів для Мінсоцполітики у 2023 році. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна повідомила перша заступниця Міністра соціальної політики України Дарина Марчак.

«Як і на поточний рік, в бюджеті на наступний рік закладено майже 60 млрд гривень на соціальну підтримку внутрішньо переміщених осіб. Для того, щоб максимально покрити всі потреби людей, які цього потребують», — зазначила Дарина Марчак.

Ще одним важливим пріоритетом є забезпечення людей, які отримали інвалідність, допоміжними засобами реабілітації.

«Ми вдячні Міністерству фінансів, за те, що Мінфін пішов нам на зустріч при плануванні бюджету і видатки на закупівлю протезів з Державного бюджету збільшено більш, ніж вдвічі на наступний рік. І це ми не говоримо про ті видатки, які ми плануємо разом з нашими міжнародними партнерами, з якими ми активно працюємо», —  пояснила Дарина Марчак.

Серед пріоритетів для роботи міністерства у 2023 році, Марчак також назвала ефективний захист людей, які можуть опинитися за межею бідності, згідно міжнародних стандартів. Окрім цього, серед пріоритетів  —  підтримка пенсіонерів та малозахищених верств населення, для кого державні виплати  —  єдине джерело доходів. 

«Пенсійний фонд забезпечений фінансуванням з Державного бюджету на наступний рік, тому ми не бачимо підстав для якихось хвилювань з боку людей похилого віку в цій частині», — додала Марчак.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini