15 Березня, 2022, 12:05

Долучення міжнародних організацій та інших країн може допомогти створити нові гуманітарні коридори – радниця Президента України Тетяна Ломакіна

Долучення міжнародних організацій та інших країн може допомогти створити нові гуманітарні та евакуаційні коридори для українців. Про це заявила Тетяна Ломакіна, радниця Президента України, координаторка дій щодо гуманітарних коридорів під час  брифінгу у Медіацентрі «Україна».  

«Зараз світ має знати не тільки свідчення від України про ці порушення. Ми хотіли би, щоб на боці України про це казали ті країни, які сьогодні мають потужний голос і в Європі, і в світі. Тож якщо країни можуть долучитися у якості посередників до цих гуманітарних коридорів, ми вважаємо, що це той шлях, який може допомогти,» – повідомила Ломакіна.

Найгостріша ситуація нині у Маріуполі. За словами Ломакіної, російські війська намагаються деморалізувати мешканців, зламати рух українського опору і викорінити людяність і взаєморозуміння в людей. В місті уже зруйновані кілька мікрорайонів, де загалом проживали біля 45 тисяч людей. Мешканці міста не мають доступу ані до води, ані до опалення, ані до зв’язку.

Країна-агресор не виконує зобов’язання, які вона бере на себе під час перемовин. Та поки, попри тиск міжнародних партнерів, російські війська продовжують обстріли, руйнують дороги, цивільну інфраструктуру і перешкоджають роботі гуманітарних місій, уточнює радниця Президента.

Також особливої уваги требують гуманітарні коридори з міст і сіл Донецької, Луганської, Сумської, Полтаської і Харківської областей.  

Нагадаємо, у Львові праює Медіацентр «Україна», який  допомагає медіа у висвітленні війни, яку розв’язала росія проти українського народу. Медіацентр надає інформаційну підтримку журналістам, які зараз працюють у Львові та  області. Щодня тут проводитимуть брифінги урядовців, міжнародних партнерів та активістів зі Львова та інших міст України.