Фото Медіацентр Україна – Одеса: Андрій Косяк, співзасновник конструкторської групи "Технарі", розробник мобільного додатка ePPO
30 Березня, 2023, 16:52

Додаток “еППО” завантажили вже 330 тисяч українців – розробники

Цей сервіс дозволяє громадянам фіксувати низьколітаючі цілі та допомагати підрозділам протиповітряної оборони їх збивати. Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповів Андрій Косяк, співзасновник конструкторської групи “Технарі”, розробник мобільного додатка ePPO.

“З початку повномасштабної агресії виникла ідея – низьколітаючі цілі, ракети та безпілотники, які ховаються в складках місцевості, і які складно виявити радарам, можуть фіксувати громадяни. Тому що вони можуть бачити те, що не побачить локатор. Якщо ви встановили додаток і побачили повітряну ціль, достатньо відкрити додаток, вибрати тип цілі та натиснути “надіслати”. За рахунок своєї кількості громадяни можуть повідомляти про політ цілі та полегшити роботу ППО – офіцери просто отримають додаткову інформацію”, – розповів Андрій Косяк.

Він також додав, що у розробників є певна інформація, скільки цілей вдалося збити завдяки мобільному додатку, але повідомляти її Андрій Косяк відмовився.

“На сьогодні вже 330 тисяч українців завантажили додаток на свої телефониТемпи завантажень дещо впали, тому що це психологія людей. Деякі кажуть – навіщо мені його встановлювати, якщо я не бачив жодної ракети? Але це лотерея. Хтось не бачив, а хтось бачить регулярно”, – зазначив розробник.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini