Фото з відкритих джерел
31 Березня, 2023, 15:05

До війни на ЗАЕС працювало близько 11 тисяч українського персоналу, наразі – лише близько 2 тисяч – в. о Головного інспектора з ядерної та радіаційної безпеки України

На сьогодні на Запорізькій АЕС майже не залишилося українського ліцензованого керівного складу.

Про це заявив в. о Головного інспектора з ядерної та радіаційної безпеки України Олег Коріков під час брифінгу в медіацентрі Україна – Укрінформ.

Він наголосив, що до початку війни та окупації ЗАЕС на станції працювало близько 11 тисяч працівників.

«Я можу сказати, що вищого керівного складу, який ліцензований, майже не залишилося. Керівники, які мають легітимні повноваження ухвалювати рішення з ядерної та радіаційної безпеки, не мають доступу на ЗАЕС, оскільки окупанти їм заблокували доступ. Легальні генеральний директор, головний інженер станції не можуть потрапити на проммайданчик. Це дуже серйозне порушення вимог з ядерно та радіаційної безпеки», – зазначив він.

Олег Коріков зауважив, що на станції все ще залишається український персонал, який безпосередньо керує реакторними установками. Але його кількість не є достатньою для експлуатації АЕС на енергетичних рівнях потужності.

«Наразі АЕС знаходиться в стані зупинки. Зупинені всі шість енергоблоків. Ліцензованого персоналу, який там залишається, вистачає на підтримання ЗАЕС в зупиненому стані. Стосовно українського персоналу, який наразі виконує свої обов’язки, це близько двох тисяч осіб».

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini