Фото Медіацентр Україна – Одеса: Кирило Соляр – засновник креативної дизайн-агенції та ІТ компанії Solar Digital
29 Серпня, 2023, 20:31

До війни IT-галузь щорічно генерувала 6-7 мільярдів доларів прибутку, але зараз ситуація погіршується – засновник ІТ компанії

Про поточну ситуацію на українському ринку інформаційних технологій у Медіацентрі Україна – Одеса під час панельної дискусії “Як буде виглядати Україна після п’ятнадцяти років війни” розповів  засновник креативної дизайн-агенції та ІТ компанії Solar Digital Кирило Соляр.

“На початку війни 30% колективу нашої компанії виїхало з країни. Частина з них повернулась, частина залишилася за кордоном. Знайти їм заміну стало ще складніше ніж до війни. Зараз йде криза на українському ринку IT-компаній, тому що іноземні партнери згортають замовлення, компанії скорочують штат. Це логічно. Бізнес функціонує там, де йому вигідно, а зараз співпраця з українськими компаніями не має перспектив. Наприклад, завтра буде блекаут чи працівників заберуть до військкомату”.

Соляр зізнався, що такого скорочення замовлень не бачив за всю свою кар’єру. За словами бізнесмена, перед початком війни була позитивна динаміка зростання попиту на IT-послуги, а сама галузь генерувала кожного року 6-7 мільярдів прибутку для України. Проте зараз ситуація значно погіршується і досвідчені IT-фахівці виїхали за кордон або планують це зробити.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini