Володимир Сивохіп, Денис Литвиненко, Орест Сліпак, Медіацентр Україна
30 Червня, 2022, 13:46

До річниці загибелі Василя Сліпака відбувся VI Міжнародний музичний Маратон: виручені кошти витратять на допомогу військовим

Міжнародний музичний Маратон пам’яті Василя Сліпака «W Lіve. Василь Сліпак для ПЕРЕМОГИ» вже вшосте організували у Львівській національній філармонії. Відбувся він 28-29 червня. Окрім Львова, пам’ятні концерти відбулись також і в Парижі та Швейцарському муніципалітеті Цухвіль.   

Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна розповів Володимир Сивохіп, Генеральний директор Львівської національної філармонії.

 «Ми спробували поєднати таке, що здається не поєднується: естрадний спів, вокальна група, і симфонічний оркестр. Але ми це все поєднали з одного боку довкола Василя, як співака, і також довкола України, якою вона є на сьогодні, в період війни. Тому в репертуарі з’явились багато історичних пісень, патріотичних пісень і багато маршів, які символізують наше доблесне українське військо», — розповів Володимир Сивохіп.

Також, за словами Дениса Литвиненка, соліста Львівської національної філармонії, організатори та учасники присвятили Маратон не лише пам”яті загиблого, а й просуванню української культури у світі, чим Василь Сліпак активно займався за життя. 

«Наша українська культура є дуже потужна і дуже велика. Її намагались знищувати, її намагались красти. Це не вдасться вже ніколи. Для мене цей маратон є дуже важливим кожного року. Він показує, що ми пам”ятаємо про свою культуру», — зазначив Денис Литвиненко. 

Всі кошти, зібрані під час концертів у Львові, Франції та Швейцарії, організатори витратять на допомогу українським військовим. 

«Львівська національна філармонія традиційно допомагає 80й бригаді. Є певні цілі. Філармонія зараз, фактично, штаб. Там постійно волонтери, склад… Тому всі кошти будуть віддані на ці проекти, які ведуться філармонією із самого початку вторгнення російського агресора в Україну», — пояснив Орест Сліпак, брат Василя Сліпака, засновник фундації Wassyl Slipak Foundation.

Нагадаємо, всесвітньо відомий український оперний співак Василь Сліпак, соліст Паризької опери, добровільно відправився на фронт та загинув 29 червня 2016 року під час бойових дій поблизу Дебальцевого. Щорічний міжнародний музичний маратон його пам’яті започаткували у Львівській національній філармонії у 2017 році. 

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini