15 Березня, 2022, 12:13

До кримінальної відповідальності за воєнні злочини в Україні буде притягнуто до тисячі осіб – Ірина Венедіктова

До кримінальної відповідальності за воєнні злочини в Україні буде притягнуто до тисячі осіб. Про це заявила Генеральний прокурор України Ірина Венедіктова під час брифінгу у Медіацентрі «Україна».

«В нас є дві категорії злочинів — військові, це підслідність ДБР, і воєнні злочини. Про них ми зараз говоримо. Їх достатньо багато. В нас в реєстрах внесено понад 2 тисячі таких фактів, але є й магістральні справи у яких багато епізодів. У нас є материнська справа  про російську агресію 24 лютого, там вже понад 62 людини, які починають притягалися до відповідальності. Їм повідомлено про підозри й почалися інші процесуальні дії», — сказала Генпрокурор. 

За її словами, кількість притягнутих до відповідальності буде значно більшою. 

«Це будуть і топ військові й політики, ви бачили, вчора ми пані Захарову почали притягати до відповідальності. Я думаю таких людей буде до тисячі”, — додала Ірина Венедіктова. 

Нагадаємо, 14 березня Ірина Венедіктова заявила, що в Україні порушили кримінальну справу проти директорки  департаменту інформації та друку Міністерства закордонних справ Російської Федерації Марії Захарової, головнокомандувача Повітряно-космічними силами Російської Федерації Сергія Суровікіна та начальника військ радіаційного, хімічного та біологічного захисту ЗС Російської Федерації Ігоря Кириллова. 

Нагадаємо, у Львові працює Медіацентр «Україна», який має допомогти медіа у висвітленні війни, яку розв’язала росія проти українського народу. Медіацентр надаватиме інформаційну підтримку журналістам, які зараз працюють у Львові та  області. Щодня тут проводитимуть брифінги урядовців, міжнародних партнерів та активістів зі Львова та інших міст України.