9 Травня, 2022, 13:52

До кінця травня паливна криза в Україні піде на спад — експерт з енергетичних питань

Уже до кінця травня проблеми із пальним в Україні почнуть вирішуватися. Зокрема, не буде таких жорстких обмежень, як існують нині. Про це під час брифінгу у  Медіацентрі Україна розповів експерт з енергетичних питань Сергій Куюн. Хоча, за його словами, на повне врегулювання ситуації сподіватися все ж не варто.

«Потрібен час, щоб це пальне приїхало. Але до червня маємо вийти на режим, коли будуть збільшені ліміти до 20—30 літрів на споживача. А повністю побудувати надійну систему постачання вдасться впродовж найближчих 2 місяців», — певен Сергій Куюн.

За інформацією Куюна, вже у березні цього року українські компанії уклали перші контракти з європейськими постачальниками на великі обсяги пального. Але підвела логістика. 

«Проблема лежить не в комерційній площині, без політичного сприяння урядів європейських країн ця задача вирішується складно. Наш Уряд вже ініціював кілька зустрічей, маємо надію, що політики ЄС скоординують бізнес своїх країн, щоб акцентувати увагу на можливостях українського напрямку.  Бо для Європи ми є не проблемою, а можливістю. Адже Україна великий покупець, і за таких покупців всі намагаються боротися. Бо йдеться про гроші, які європейські компанії отримують від нас»,  — заявив Куюн.

За його словами, система нафтозабезпечення країни була зруйнована 24 лютого. Адже майже 100% імпорту припадало на Білорусь, росію та морські шляхи. Тож ринок був вимушений переорієнтовуватись на нові рейки.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini