24 Січня, 2023, 15:48

До 90% підприємців України при ефективному оподаткуванні праці 10-15% готові відмовитися від схем оптимізації та платити «білу» зарплату — Офіс Президента

Через податкову політику в Україні надзвичайна кількість заробітних плат виплачується в «тіні», тоді як зниження ефективного оподаткування праці може сприяти виплаті в «білу» до 90% зарплат. Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна — Укрінформ заявив заступник Керівника Офісу Президента України Ростислав Шурма.

«Ефективне оподаткування доходів наших громадян складає 51,5%, тому що є 22% ЕСВ, є 18% податок на доходи фізичних осіб і є 1,5% військовий збір. Щоби виплатити 20 тисяч грн офіційної заробітної плати, податкове навантаження на роботодавця складатиме близько 11 тисяч грн. В результаті у нас надзвичайна кількість заробітних плат знаходиться в „тіні“. Якщо ми порівняємо це з європейським досвідом, ставка в середньому складає близько 30%. В нашій країні, де є дефіцит робочих місць, оподаткування значно вище, тобто потрібна фундаментальна зміна», — підкреслив Шурма.

«Близько 90% бізнесу займаються оптимізацією податків: ці кошти не надходять у бюджет, а надходять фінансовим посередникам, які надають послуги по оптимізації податків. Наше спілкування з сотнями підприємців з десятків галузей економіки каже про те, що до 90% підприємців при ефективному оподаткуванні праці на рівні 10-15% готові повністю відмовитися від будь-яких схем оптимізації і виплачувати всю заробітну плату в „білу“. Ми прекрасно розуміємо, що від цього надходження до бюджетів усіх рівнів збільшиться в рази», — зазначив заступник Керівника ОП.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini