Фото Медіацентр Україна – Одеса: Віра Ястребова, адвокатка, голова ГО “Східна правозахисна група”
6 Квітня, 2023, 13:59

До 75% колаборантів можуть втратити свої посади в окупаційних “органах влади” – їх масово замінюють на громадян рф 

Це відбувається через інтеграцію так званих ЛДНР у “правове поле” країни-агресора. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповіла Віра Ястребова, адвокатка, голова ГО “Східна правозахисна група”.

“Ватажки “ЛДНР” підписали укази про ліквідацію 31 органу виконавчої влади окупаційних адміністрацій, створених у 2015 році. Ліквідація має бути здійснена до 1 червня 2023 року. В так званій ЛНР буде утворено 29 органів влади. За інформацією з власних джерел, при створенні нових органів влади скорочення місцевих колаборантів може досягти 75%, а перевага надаватиметься управлінцям з росії”, – зазначила Віра Ястребова.

Вона зазначила, що це вже призвело до певних конфліктів між місцевими та “політичними туристами”.

Також правозахисниця зазначила, що на окупованих територіях Луганської, Донецької, Запорізької та Херсонської областей створюються федеральні суди загальної юрисдикції, арбітражні та військові суди. 

“Основна ставка буде зроблена на громадян РФ. Колаборантів-місцевих суддів вже почали звільняти з посад. Також прискорюється комплектування силових органів – Росгвардії, Прокуратури, Слідчого комітету, поліції, ФСБ. Їх теж комплектують росіянами”, – розповіла Віра Ястребова.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini