12 Травня, 2022, 13:25

ДМС запускає експериментальний проект оформлення ID – картки та закордонного паспорту одночасно

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ заявила Наталія Науменко, голова Державної міграційної служби України.

«Над цим наша команда працювала ще до повномасштабної воєнної агресії. Постанова Кабміну була прийнята 7 травня. Експериментальний проект оформлення ID – картки та закордонного паспорту одночасно. Тобто, громадяни можуть приходити до відділень ДМС та центрів надання адмінпослуг лише двічі і одночасно оформити два документи. Що спростить процедуру», – сказала вона.

Скористатися цією послугою громадяни можуть після опублікування постанови Кабміну.
Наталія Науменко додала, що всі спостерігали стан пропуску громадян на кордонах нашої держави з 24 лютого. Тому, команда ДМС розробила постанову і подала її на розгляд Кабміну, щоб громадяни могли продовжити дію закордонних паспортів та вклеїти фото дитини у документи, як в Україні, так і за кордоном, у дипломатичних представництвах нашої держави.

«Всі підрозділи ДМС, які наразі не знаходяться в зоні бойових дій, вже відновили свою роботу. Також налагоджена робота по виготовленню документів та логістика, яка була порушена у зв’язку з війною. Всі електронні системи ДМС працюють у штатному режимі. Іноземці, які залишаються на території України, не залишаються поза увагою та можуть отримати послуги, як це було і раніше. В ДМС працюють телефони гарячої лінії, де можна отримати всі необхідні консультації», – наголосила голова ДМС.

ДМС продовжило понад 70 тисяч паспортів, вклеєної фотокартки у закордонні паспорти у понад 72 тисячі документів та видали 131 тисяч закордонних паспортів: «ДМС активно співпрацює з іншими державними інституціями, щоб люди, які були звільнені з полону, могли отримати документи якнайшвидше».

Наталія Науменко додала, що, на жаль, загинуло двоє співробітників ДМС: «Але, на щастя, нам вдалося здійснити вивезення людей з небезпечних територій, а також вдалося вивезти всі документи з відділів ДМС по Україні».

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini