7 Вересня, 2023, 14:51

Дмитро Плетенчук: 6 катерів та 5 кораблів фсб рф намагаються захищати Керченський міст

Зараз у Чорному морі перебуває 11 ворожих кораблів, серед них є один носій з сумарним залпом до 8 ракет. Ще один корабель перебуває в акваторії Азовського моря. Водночас спостерігається велике угрупування прикордонників навколо Керченського мосту в Керченській протоці, де окупанти намагаються захищати незаконну споруду, зокрема це 6 катерів, 5 кораблів фсб рф.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомив Дмитро Плетенчук, Речник Військово-морських сил ЗСУ.

«6 катерів, 5 кораблів фсб та званої російської федерації. Здебільшого вони знаходяться південніше мосту, якась частина на північ від мосту. І В такий спосіб вони виконують зараз завдання з охорони та оборони цього об’єкту», – зазначив він.

Коментуючи питання роботи морських дронів Дмитро Плетенчук наголосив: «Таких парканів в морі, яких ми не подолаємо, поки що не існує. Тому відповідно ми будемо вести свою справу і далі», – зазначив речник ВМС ЗСУ.

Крім того, Дмитро Плетенчук пояснив, що окупантам не вдасться повністю перекрити підходи до Кримського мосту.

«Що стосується блокування, саме цих споруд, так, вони намагаються перекрити найбільш небезпечну за їхньою думкою, ділянку. Хоча слід нагадати, що міст цей досить великий, 19 кілометрів. І окрім того, перекрити повністю підходи до мосту вони не можуть, тому що тоді вони мають просто перетворити Азовське море на озеро. Відповідно їм це самим не вигідно, бо як інакше вони будуть продовжувати логістичне сполучення портами окупованими тимчасово Бердянська та Маріуполя, які вони використовують у логістичних цілях для забезпечення свого угрупування, так і для продовження пограбунку тимчасово окупованих територій Запорізької та Донецької області, вивозячи через ці порти, як ми розуміємо, збіжжя залишки та метал. Тому там залишається така  шпарина досить велика, це по-перше. По-друге, згодом побачимо як це працює», – зауважив він.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini