6 Жовтня, 2023, 15:58

Дмитро Макаренко про функціонування ринку землі: Запобіжники щодо агрохолдингів спрацювали 

Попри застороги напередодні відкриття ринку землі, встановлені запобіжники проти монополізації та спекуляції, дали свій результат. Зокрема це спрацювало на прикладі агрохолдингів, де існували побоювання, щодо покупки землі за безцінь.

Про це йшлося  під час обговорення в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

«Для того, щоб уникнути маніпуляцій, а також боротися і з тими міфами, і з реальними загрозами, про які багато було сказано, були встановлені конкретні запобіжники для того, щоб не було таких фактів, що умовно кажучи, агрохолдинги за безцінь скупили землю тощо. На моє переконання, це спрацювало, дійсно. Принаймні за тими результатами, які демонструє на сьогодні ринок, і досліджуючи його динаміку – так, дійсно, ситуація доволі передбачувана», –  наголосив Дмитро Макаренко, в. о. Голови Держгеокадастру України.

Водночас, за його словами, вже в перший рік відкриття ринку землі в обіг було надано більше як 100 тисяч гектарів землі, що на сьогодні є максимальним показником.

«За перший рік, за перші пів року, 2021 рік, було надано в обіг більше 100 тисяч гектарів. Воєнний рік, 2022-й, звичайно просів ринок. Так, було в обіг випущено 69 тисяч гектарів. І 2023-й рік ми вже бачимо, що станом на жовтень місяць, більша частина року вже пройшла, вже показники наближаються до реальних довоєнних, до того моменту, коли існував відтягнутий попит і всі почали активно реалізовувати свої права. Вже майже 80 тисяч реалізовано, тобто до максимального показника в 100 тисяч залишилося не так то й багато», – додав Дмитро Макаренко.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini