Дмитро Лубінець, Уповноважений Верховної Ради з прав людини, Медіацентр Україна – Укрінформ
4 Травня, 2023, 20:56

Дмитро Лубінець повідомив про проведення окупаційною владою перепису громадян щодо наявності російського паспорта

На тимчасово окупованих територіях окупаційна влада проводить перепис громадян, які мають і які не мають російського паспорта.

Про це повідомив Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець під час пресконференції в Києві, інформаційним партнером якої став Медіацентр Україна – Укрінформ.

«Останні два тижні ми фіксуємо факти, що російська федерація створила групи, які роблять квартирний та будинковий обхід у сільській місцевості, де переписують абсолютно всіх – хто має російський паспорт і хто не має паспорта», – сказав омбудсмен.

Дмитро Лубінець також повідомив, що останні два тижні Офіс уповноваженого з прав людини фіксує факти, коли на тимчасово окупованих територіях до громадян України без російських паспортів було застосоване фізичне насильство у вигляді побиття і вивезення у невідомому напрямку, а також погрози націоналізувати рухоме і нерухоме майно.

«Я б сказав, що російська федерація почала формування нового списку вільних заручників. Вина цих людей тільки одна: громадянин перебував без російського паспорта на тимчасово окупованій території Криму. Їх захоплюють і беруть у полон», – зазначив омбудсмен.

Лубінець також запевнив, що громадяни України, які отримають російські паспорти на тимчасово окупованих територіях і не працюватимуть у місцевій владі, після деокупації не будуть покарані.

«Безумовно, буде аналіз, але точно не буде кримінального покарання за сам факт отримання російського паспорта», – сказав він.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini