Фото Медіацентр Україна – Одеса: Андрій Риженко, капітан 1 рангу запасу ВМС України, стратегічний експерт компанії “Соната”
1 Серпня, 2023, 16:51

Для захисту судноплавства на Чорному морі ВМС Україні потрібна допомога союзників – військо-морський експерт

Це можуть бути літаки, засоби ППО та мобільні ракетні катери. Таку думку на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповів Андрій Риженко, капітан 1 рангу запасу ВМС України, стратегічний експерт компанії “Соната”.

Він зазначив, що зараз основна загроза судноплавства на Чорному морі – це міни, і українські ВМС мають продовжувати шукати та знищувати їх.

“У нас на озброєнні є ракети, які можуть тримати росіян на відстані 200 кілометрів від наших портів. Також вагомим фактором протидії можуть бути наші протиповітряні сили. Є можливість, що США передадуть нам чотири комплекси NASAMS, вони прикриють дозволять забезпечити безпеку судноплавства у наших територіальних водах. У середньостроковій перспективі літаки F-16 дуже сильно повпливають на ситуацію. Вони можуть атакувати ворожі кораблі”, – зазначив експерт.

Риженко додав, що ще одна зброя, яка б допомогла Україні забезпечити безпеку судноплавства – це невеличкі мобільні катери, які б могли швидко завдавати ударів  по противнику на півдні Кримського півострову та у районі Новоросійська, де базують російські субмарини.

“Ми б могли отримати такі катери від партнерів, вони б могли зайти у наші води по Дунаю. І сучасні технології дозволяють озброїти потужними ракетами навіть безекіпажні катери”, – зазначив Риженко.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini