Фото Медіа Центр Україна – Одеса: Сергій Судець, засновник спільноти “Повітряна Тривога”, підполковник Національної Гвардії
25 Липня, 2023, 14:47

Для захисту півдня українському ППО потрібні сучасні системи –  Patriot, NASAMS, IRIS-T – експерт

Тільки тоді міста та порти півдня України зможуть почуватися у безпеці. Таку думку на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса висловив Сергій Судець, засновник спільноти “Повітряна Тривога”, підполковник Національної гвардії України.

На його думку, перемовини щодо постачання таких систем підрозділам ППО вже йдуть, проте протидіяти російським бомбардуванням українські зенітники зможуть лише наприкінці літа.

“Нам потрібні сучасні засоби ППО, вони зможуть “закрити” наші  міста та порти. Думаю, зараз вже йдуть перемовини з партнерами про надання такої зброї. Захистити порти Одещини та Миколаївщини дуже важливо для вивезення зерна”, – зазначив Судець.

Він додав, що зараз росіяни змінили тактику обстрілів, й ППО доводиться працювати на межі можливостей. Окрім того, не всі ракети можна збити наявними засобами.

“Першими летять “Шахеди”. Разом з ними з моря запускаються “Калібри”. Паралельно можуть запускати Х-59 та Х-22 з повітря. А також  “Онікси” з Криму. Ці ракети дуже складно збивати. Проте є приклад Києва. Вони десь 10 днів обстрілювали столицю майже всім, що є. Але потім зрозуміли, що лише тратять свої ракети, тому що сучасні засоби ППО збивали майже все”, – розповів фахівець.

Сергій Судець також закликав людей не ігнорувати сигнали повітряної тривоги. 

“При будь-якій тривозі переходьте в укриття, бережіть себе та близьких. Я думаю, це лише питання часу, коли ми отримаємо сучасну зброю. Але тільки після того, як її поставлять, ми зможемо почувати себе в безпеці. Я сподіваюся, що до кінця літа ми отримаємо сучасні системи та зможемо ефективно протидіяти атакам з повітря”, – зазначив фахівець.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini