Євгена Крамаренка, голови Державної агенції зони відчуження, Медіацентр Україна-Укрінформ
Євген Крамаренко, голови Державної агенції зони відчуження, Медіацентр Україна-Укрінформ
4 Квітня, 2023, 16:30

Для втілення плану відновлення зони відчуження після окупації потрібно 225 млн євро – Євген Крамаренко

Загальний план відновлення Чорнобильської зони відчуження складає 225 мільйонів євро. Близько 100 млн євро складає сума збитків. На цей час вдалося отримати та затвердити для отримання близько 15 млн євро. 

Такі цифри були озвучені під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ, за участі голови Державної агенції зони відчуження Євгена Крамаренка.

Зокрема керівник Держагенції зони відчуження зазначив, що стратегія вже  погоджена Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України, й після погодження іншими інстанціями документ буде передано Кабміном до Верховної Ради для його затвердження.

«Загальний план відновлення передбачає розмінування всієї території, створення наукового хабу на території зони відчуження, відновлення офісної та комп’ютерної техніки, відновлення інфраструктури зони відчуження, відновлення протипожежної техніки, проєкти зняття з експлуатації чорнобильської атомної електростанції і обладнання для поводження з радіоактивними матеріалами», – зазначив він.

Водночас, під час брифінгу було зазначено, що на сьогодні основні донори, які допомагають у питанні відновлення зони відчуження, це – Єврокомісія, ЄБРР, Департамент енергетики США, Норвегія, Велика Британія, Німеччина. 

Нагадаємо, що російські окупанти захопили ЧАЕС у перший день повномасштабного вторгнення в Україну, 24 лютого 2021 року, зайшовши туди зі сторони Білорусі. В окупації Чорнобильська АЕС перебувала понад місяць. Однак вже, 2 квітня 2021 року, коли була звільнена Київська область, на станції замайорів український прапор.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini