11 Квітня, 2024, 14:54

Для міцного захисту від ударів ворога потрібно розбудовувати ешелоновану систему ППО – Ілля Євлаш

Для того, аби забезпечити міцний захист України від ударів та масованих атак ворога, є необхідність у розбудові цілої системи протиповітряної оборони, глибоко ешелонованої, яка включає і засоби ППО малого, середнього та великого радіусу дії при підтримці винищувальної авіації.

На цьому під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ наголосив речник Повітряних сил ЗСУ Ілля Євлаш.

«Якщо ми говоримо зараз про малі комплекси, то це переважно ППО Сухопутних військ, такі як Crotale, Avenger, Gepard також досить ефективно себе зарекомендували. Була мова вже про передачу нам установок Skynex, так звані винищувачі для дронів. Середнього радіусу дії такі як IRIS-T, NASAMS та інші системи, які дозволять в середній перспективі знищувати, прикривати міста та знищувати ракети і дрони, які летітимуть на житлові квартали, райони та об’єкти енергетики. Та великого радіусу дії такі як SAMP/T та Patriot», – пояснив він.

За словами Іллі Євлаша, Patriot є наразі найефективнішою установкою, яка зарекомендувала себе в бойових умовах. 

«Звичайно, що виробник установок SAMP/T також заявляє про виготовлення балістики, і звісно, що ми хотіли б, аби наші партнери максимально забезпечували нас і системами, і ракетами, оскільки Україна ще наразі самостійно не може виготовляти такі системи», – додав він

Водночас, зауважив речник Повітряних сил ЗСУ, в України є і радянські системи середнього радіусу дії, які доволі ефективні, зокрема «Бук», С-300. Однак, наголосив Ілля Євлаш, майбутнє за передовими західними системами ППО, які вже неодноразово проявляли себе в бойових умовах.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini