4 Серпня, 2022, 13:19

Для львівської школи на 3D-принтері надрукують новий корпус

Львівська школа №23 отримає новий навчальний корпус для молодших класів. Будівлю зведуть за допомоги технологій 3D-принтингу. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна розповів Андрій Москаленко, перший заступник міського голови Львова. 

«З 24 лютого понад 5 млн українців пройшли через Львів. Близько 2 млн перебували у Львові більш ніж 2,5 місяці. Ми маємо додаткову потребу не лише в місцях де переночувати, а і в садочках та школах. Ми маємо змогу вже з наступного тижня почати реалізацію появи в нашому місті школи початкових класів, яка з’явиться в партнерстві зі старшою школою», — пояснив Москаленко.

Будівництво нового корпусу школи відбудеться силами та за кошти благодійного фонду TEAM4UA. Про це розповів його засновник Жан-Крістоф Боніс.

«Перша школа, яка була побудована за такою технологією, побудована в Африці. Це була однокімнатна школа, яка була побудована за 18 годин.

Ця школа — складніша, тут складніші процеси 3D-друку, і ми плануємо завершити будівництво до кінця року», — розповів Жан-Крістоф Боніс. 

 За словами головного архітектора Львова Антона Коломєйцева, команда майстрів та обладнання для 3D-друку корпусу — вже на шляху до України. 

«Установка того масштабу, яка зараз їде в Україну, передбачає формування конструкцій 12 на 12 метрів, висотою 8 метрів. Установка працюватиме в одному квадраті 12 метрів, потім буде переміщена в суміжний квадрат 12 метрів, а всі елементи між тими квадратами будуть достиковані із застосуванням більш традиційних технологій будівництва», — пояснив Антон Коломєйцев. 
Над зовнішнім виглядом та інтер’єром школи працювало архітектурне бюро  Balbek Bureau з Києва. За планами управління освіти Львівської міської ради, перших школярів новий корпус школи має прийняти із початком нового навчального року у вересні 2023 р.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini