17 Лютого, 2023, 17:25

Для кримських дітей росія виставляє війну як визвольну проти держави-ворога України, від якого варто захищатися зі зброєю — Анастасія Воробйова

З 24 лютого 2022 року кримських дітей стали активно залучати до акцій підтримки так званої «спеціальної військової операції», де-факто війни росії проти України. Про це розповіла під час брифінгу в Медіацентрі Україна — Укрінформ авторка аналітичного звіту «„Кримський сценарій“: як російська федерація знищує українську ідентичність дітей на окупованих територіях», аналітикиня ГО «Центр громадянської просвіти «Альменда» Анастасія Воробйова.

«В даному контексті війна росії проти україни виставляється для кримських дітей як визвольна війна проти так званої „фашистської держави“ і формується сприйняття України саме як „держави-ворога“, від якого варти захищатися зі зброєю в руках. Це використання „спеціальної військової операції“ як додаткового інструменту мілітаризації. Перш за все це відбувається через героїзацію учасників війни проти України, через акції „лист солдату“, „уроки мужності“, відкриття меморіальних дошок пошани так званих „героїв СВО“, „парт героїв“ в школах. Це посилення пропаганди служби в російській армії. Слід окремо відмітити впровадження щотижневих занять „розмови про важливе“, які мають на меті насадження „правильної“ ідеології, навчання російським цінностям, таким як служіння в російській армії», — зазначила аналітикиня.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini