Фото Медіацентр Україна – Одеса: Ігор Романенко, генерал-лейтенант у відставці, заступник начальника Генерального штабу ЗСУ (2006–2010)
23 Травня, 2023, 15:05

Для ефективної роботи Україні потрібні 40 літаків F-16 – військовий експерт

Навчити літати на цих літаках українських пілотів можна за 4 місяці, і така підготовка вже йде. Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса заявив Ігор Романенко, генерал-лейтенант у відставці, заступник начальника Генерального штабу ЗСУ (2006–2010).

Він зазначив, що F-16 – це повітряна платформа покоління 4+, яка може використовувати будь-яке озброєння країн НАТО. Окрім того, літаки можна буде використовувати і як винищувачі, і як штурмовики, які зможуть вражати та стаціонарні цілі, і рухомі об’єкти.

“Авіоніка, радіоелектронне обладнання на F-16 розвивалася і вдосконалювалася…  Сподіваюся, що нам нададуть літаки останньої модифікації. Щоб наші повітряні сили були ефективними, там потрібні 3-4 ескадрильї – 40 літаків. Навчати треба не тільки льотчиків, а й аеродромних техніків, тому що F-16 більше вимогливий до аеродромного обслуговування”, – розповів експерт.

Він додав, що у світі зараз 4500 літаків F-16 різних модифікацій. 

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini