Фото Медіацентр Україна – Одеса: Сергій Нємцев, головний спеціаліст Сектору моніторингу ситуації щодо окупованих територій Департаменту культурної спадщини Міністерства культури та інформаційної політики
27 Червня, 2023, 16:48

Для археології краще зараз нічого не чіпати на дні Каховського водосховища – науковець

Місцеві органи влади повинні зробити все, щоб прості люди не наражали себе на небезпеку на затопленій території. Таку думку на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса висловив Сергій Нємцев, головний спеціаліст сектору моніторингу ситуації щодо окупованих територій департаменту культурної спадщини міністерства культури та інформаційної політики.

Він зазначив, що проведення археологічних робіт можливо тільки відповідно до чинного законодавства і з дозволу міністерства культури та інформаційної політики.

“Зараз в медіа показують, що там знайшли якусь старовинну амфору. Але для археології знайдений предмет цінний тільки тоді, коли відомий контекст цієї знахідки, і коли він зафіксований за археологічними процедурами. Де знайшли цю амфору – у місці поховання чи у житлі? Поруч з якими предметами? Тому краще для археології зараз там нічого не чіпати, а дочекатися, коли ситуація стане безпечною”, – розповів науковець.

Проте людям, які випадково знайшли якусь знахідку на території колишнього водосховища, археолог порекомендував зафіксувати GPS-координати місця знахідки та зв’язатися з найближчим музеєм. 

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini