Заступник директора департаменту економічної політики Львівської обласної військової адміністрації Вадим Табакера у Медіацентрі Україна, 2 серпня
2 Серпня, 2022, 13:43

Для близько 9 тис. переселенців, які проживають у школах та дитсадках Львівщини, шукають альтернативне житло — ЛОВА

Близько 9 тисяч внутрішньо переміщених осіб на Львівщині нині проживають у закладах освіти. Щоби до початку навчального року для них знайти нове житло, в кожному районі області створили робочі групи з питань розселення ВПО та працівників релокованих підприємств. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна розповів заступник директора департаменту економічної політики Львівської обласної військової адміністрації Вадим Табакера.

«Відповідно вони (представники робочих груп – ред.) в межах кожного району, спілкуючись з громадами, знаходять альтернативні варіанти. Навіть деякі громади допомагають одна одній з тим, щоби розмістити внутрішньо переміщених осіб. Яскравий приклад такої співпраці і розуміння це є Яворівський район, Судововишнянська громада, де було створено модульне містечко нещодавно у селі Бортятин і навіть певна кількість людей переїхала проживати із Шегинівської громади, де вони проживали у школах», — розповів Вадим Табакера.

За його словами, це та категорія осіб, які першочергово потребують альтернативного розміщення до 1 вересня. Загалом же,  у перспективі, розміщення ВПО розглядають за трьома напрямками.

«Це викуп житла готового до проживання, це нове будівництво житла і це реновація закладів соціальної сфери, які можуть бути пристосовані до тривалого проживання внутрішньо переміщених осіб», — зазначив Вадим Табакера.


Табакера також розповів, що станом на сьогодні, за офіційною інформацією Державної служби статистики, у Львові та області проживають 245 тисяч внутрішньо переміщених осіб. 75 тисяч з них — це діти, близько 30 тисяч  — пенсіонери.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini