15 Квітня, 2022, 13:56

Дії росії проти України можна назвати лише геноцидом – Олександр Корнієнко

Українські парламентарі визнали повномасштабну війну росії геноцидом українського народу. Відповідну постанову законотворці проголосували 14 квітня. Над поставновою працювали різні українські служби, такі як Міністерство закордонних справ, Офіс Генпрокурора та правозахисники. Тому і кожне слово у цьому документі «серйозно пропрацьоване», розповів Олександр Корнієнко, Перший заступник Голови Верховної Ради України на брифінгу в Медіацентрі «Україна».

У постанові йдеться про злочини російських військових в українських містах:  Маріуполі, Бучі, Харкові та інших. Автори зазначають, що такі дії свідчать про цілеспрямоване прагнення винищення українців.

«Для нас важливо як для країни, яка зараз під цим геноцидом перебуває і страждає від цього, що ми маємо свою чітку позицію. Масові звірства на окупованих територіях,  умисні вбивства цивільних,  створення умов, що спричиняють страждання, і переміщення – не лише дорослого населення, а й дітей – все це військові злочини, які, крім як геноцидом,  важко чимось назвати”, – заявив Корнієнко.

Верховна Рада також звернеться до ООН, Європарламенту, парламентських асамблей Ради Європи, ОБСЄ, НАТО, урядів та парламентів іноземних держав, щоб  ті також визнали вчинення росією геноциду українського народу, а також злочинів проти людяності та воєнних злочинів на території України.

Нагадаємо, геноцидом агресію росії проти України уже називали президент Польщі Анджей Дуда, президент США Джо Байден. До заяви Байдена доєднувався і прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо.

Стежте за новинами Медіацентру «Україна» у наших соцмережах:

Website: https://mediacenter.org.ua/ 

Telegram: https://t.me/lvivmediacenter 

Twitter: https://twitter.com/CenterUkraine 

Facebook: https://www.facebook.com/UkraineMediaCenter/ 

YouTube: https://bit.ly/3whbxSm