Валерій Ковалевский, представник з іноземних справ в Об'єднаному перехідному кабінеті Білорусі Валерій Ковалевский, Медіацентрі Україна – Укрінформ
Валерій Ковалевский, представник з іноземних справ в Об'єднаному перехідному кабінеті Білорусі Валерій Ковалевский, Медіацентрі Україна – Укрінформ
18 Жовтня, 2022, 15:16

Дії лукашенка можуть призвести до втрати білоруссю незалежності, зараз країна в окупації – кабінет Тихановської

Про це в Медіацентрі Україна – Укрінформ заявив представник з іноземних справ в Об’єднаному перехідному кабінеті Білорусі Валерій Ковалевский. Наразі перехідний кабінет Світлани Тихановської шукає можливості співпрацювати з Урядом України, щоб напрацювати кроки для реалізації спільних інтересів. 

«лукашенко все більше і більше втягує країну у війну, в державі проходять кроки по мобілізації. росія привозить все більше зброї та особового складу на нашу територію, а це свідчить про те, що готується нова хвиля наступу з білорусі в Україну. Поки не зрозуміла роль білоруського війська. Все це зроблено без погодження з народом. Тема незалежності Білорусі стає дуже актуальною на цьому етапі. Підтримуючи агресію росії, лукашенко створює загрозу існування білорусі як окремої держави. Втягнення Білорусі у цю війну робить її легітимною метою для відповіді з боку України», – сказав він. 

За словами спікера, не зважаючи на те, що роблять білоруський і російський диктатори, білоруський народ має зовсім іншу позицію. 

Валерій Ковалевский нагадав, що першочергово удар по Україні відбувався якраз з території білорусі. І якби не участь лукашенка, ця війна мала б зовсім інші форми. Представник з іноземних справ в Об’єднаному перехідному кабінеті Білорусі наголосив, що наразі кабінет Тихановської підтримує білоруських добровольців, які наразі воюють в Україні. 

Наразі кабінет Тихановської напрацьовує практичні кроки, що робити, щоб звільнити білорусь від впливу Кремля.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini