8 Вересня, 2023, 17:39

Дітям розповідають, що України не існувало – Дмитро Лубінець про ситуацію з освітнім процесом на ТОТ

Ворог на тимчасово окупованих українських територіях використовує винятково російську програму навчання та нав’язує дітям інформацію про те, що не існувало ні України, ні української мови, ні етносу. Крім того, школярів окупанти використовують для пропагандистських акцій.

Про це повідомив Уповноважений ВРУ з прав людини Дмитро Лубінець у ході ситуативного пресцентру для висвітлення поточної ситуації на тимчасово окупованих територіях Сходу та Півдня України в контексті проведення окупантами псевдовиборів, який проходив в рамках головної дискусійної платформи країни BrainHub в Медіацентрі Україна – Укрінформ. Організатори заходу – Медіацентр Україна – Укрінформ і Центр національного спротиву ССО. 

«Завжди це винятково російська програма. Перший урок там завжди історія, де з самого початку починають розказувати, що України не існувало, української мови не існувало, українського етносу не існувало. Вам, дітям, треба зрозуміти, що ви завжди були росіянами, ваша рідна мова – російська. Тому таким чином давайте, радійте, що ви нарешті можете себе ідентифікувати як росіяни», – повідомив Дмитро Лубінець.

Крім того, він зауважив, що дітей масово використовують для пропагандистських акцій.

«Наприклад, привозять російські підручники – діти повинні їх зустрічати з російськими прапорами й на камеру розказувати, наскільки вони радіють таким так званим гуманітарним караванам», – додав він.

BrainHub – це головна дискусійна платформа країни, створена Media Center Ukraine – Ukrinform. Вона об’єднує експертів державного і громадського сектору. У рамках BrainHub точаться інтелектуальні дискусії навколо питань післявоєнного відновлення України. Тут народжуються кращі ідеї, які лягатимуть в основу дорожньої карти відбудови України у всіх секторах: економічному, інфраструктурному, освітньому, аграрному, безпековому, цифровому тощо. 

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini