«Дискримінація різних соціальних груп у ЗСУ: погляди військових та цивільних» – дані дослідження
В медіацентрі Україна – Укрінформ Український ветеранський фонд Мінветеранів спільно з Незалежною антикорупційною комісією (НАКО) та соціологічною групою «Рейтинг» презентував дослідження: «Дискримінація різних соціальних груп у ЗСУ: погляди військових та цивільних».
«Дослідження складалося з двох частин. Це було опитування, яке було проведене в березні місяці на загальнонаціональному рівні. Ми просто запитували громадян про ставлення до дискримінації, до того, які групи можуть зазнавати дискримінації, як вони взагалі бачать цю проблему. Друга частина дослідження стосувалася безпосередньо розмови з тими, хто знає про цю проблему, це з військовослужбовцями», – пояснив Любомир Мисів, заступник директора Соціологічної групи «Рейтинг».
Згідно з дослідженням, зазначив він, є певна різниця у сприйнятті тих чи інших категорій у суспільстві та в ЗСУ. А найбільш чутливою темою, зауважив Любомир Мисів, є тема ЛГБТ.
«Найбільш чутливою, ясно, що є тема ЛГБТ, тому що ставлення суспільства до нього зараз уже більш нейтрально-позитивне, негативу все меншає, але все одно це не є така різка зміна, яку ми хотіли б бачити, на це потрібен час. Якщо тільки додається слово ЗСУ, звісно, що ставлення змінюється, тому що будь-хто, хто сьогодні служить, ставлення в суспільства до нього є позитивним. Незважаючи на те, якої він орієнтації, національності, якої він статі, поглядів, і що він їсть», – додав він.
Водночас питання дискримінації безпосередньо в лавах ЗСУ, за словами Мисіва, дуже залежить від командира.
«На всіх рівнях стосовно дискримінації, стосується це чи жінок, чи представників ЛГБТ, чи представників ув’язнених – усе говорить, що дуже залежить від командира. Який командир – таке відповідно буде ставлення всередині групи. Тому це важливе питання. Основний фокус роботи у майбутньому повинен бути спрямований власне на цю категорію. Це йде по тому, як командир може налагодити комунікацію всередині підрозділу і загалом налагодити комунікацію по тій структурі, якісь принципи роботи з тими людьми, які можуть бути дискриміновані».
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini