«Діалоги про війну» – у Києві презентували четверту частину освітнього відеопроєкту для української молоді
Четверте відео з комплексного системного освітнього проєкту «Діалоги про війну» присвячена повномасштабному вторгненню російської федерації в Україну.
Про це, зокрема, йшлося під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ.
Як зазначив Начальник відділу інформаційної безпеки Міністерства культури та інформаційної політики України Олександр Макобрій, «проєкт спрямований на формування у молоді розуміння, що таке війна, хто ворог, яке у нас майбутнє, формування безпосередньо національно-патріотичної складової молодої людини».
« І дуже важливе в цьому проєкті, окрім того, що є візуальні ефекти, безпосередньо людина, яка брала участь у відсічі ворога, кажу, зокрема, про Володимира Жемчугова, може доносити і бути безпосередньо авторитетом у проведенні відповідної роботи. МКІП підтримувало, підтримує і буде підтримувати цей проєкт і подібні проєкти», – наголосив він.
Своєю чергою керівник державного підприємства «Центр захисту інформаційного простору України» Максим Удовиченко висловив сподівання, що проєкт буде розвиватися і в наступному році. За його словами цьогорічний досвід презентації проєкту в навчальних закладах показав, що інформація в ньому для молоді є актуальною та корисною.
«Досвід цього року вказує на те, що та кількість презентацій, яка в нас була по навчальних закладах в різних областях України, показує, що діти дуже реагують – і емоційно, і дуже великий попит у них до цієї інформації. Багато школярів підходили до Володимира Павловича після лекції з додатковими запитаннями. Тому я маю дуже велику надію, що в найближчий період ми разом з Міністерством освіти запровадимо цей проєкт в освітню програму, щоб всі діти в нашій країні могли мати таку змогу доступу до цієї інформації, бо вона дуже актуальна та корисна», – додав він.
Водночас Герой України Володимир Жемчугов, який є керівником цього проєкту, зауважив, що, окрім матеріалів для учнів, такі уроки можуть слугувати надалі і методичними матеріалами для вчителів. Він також поділився подальшими планами розвитку поширення проєкту.
«Міністерство культури та інформаційної політики впровадило програми медіаграмотності в стандарті всеукраїнського онлайн уроку. І оскільки в міністерстві вже був такий позитивний досвід, ми хочемо скористатися ним, і в наступному році, коли ми вже зробимо повністю методичні матеріали, скористатися цим досвідом і впровадити цей проєкт разом з Міністерством освіти теж онлайн, зробити всеукраїнські уроки», – пояснив він.
Крім того, координаторка проєкту, завідувачка сектору методичної роботи Українського інституту національної пам’яті Ганна Байкєніч додала, що відео четвертої частини проєкту вже доступне на ютуб-каналі Українського інституту національної пам’яті. Водночас вона наголосила, що позаяк це комплексний, системний освітній проєкт, надалі буде відбуватися співпраця з Міністерством освіти і науки України задля того, аби повноцінно поширювати ці відеоматеріали серед закладів освіти.
Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini