14 Листопада, 2023, 15:55

Десята річниця Революції Гідності: програма проєктів та заходів, які будуть проводитись

В Україні заплановане проведення низки заходів та реалізації проєктів, присвячених десятій річниці Революції Гідності.

Презентація переліку заходів відбулася в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

Так, генеральний директор Національного музею Революції Гідності Ігор Пошивайло зазначив, що до річниці приурочена поява в середмісті Києва нових стендів в рамках проєкту «Територія Гідності у доповненій реальності: музеєфікація пам’яток Майдану».

На них можна прочитати інформацію двома мовами про Майдан, побачити найважливіші локації Території Гідності і не лише це, позаяк там є елементи доповненої реальності, завдяки якій можна побачити 10 знакових об’єктів Революції Гідності. Серед них, зокрема, конструкція «Ялинки», основні барикади, фрагменти наметового містечка, Мистецький Барбакан.

Також Музей Революції Гідності традиційно підготував низку подій та заходів .

Так, 15 листопада буде оголошено конкурс наукових студентських робіт імені Сергія Кемського, героя Небесної Сотні. Цей конкурс триває вже багато років поспіль, і його переможці стають науковцями, активістами, які започатковують власні ідеї та продовжують ідею Сергія Кемського щодо реформи України.

21 листопада о 10:00  на Алеї Героїв Небесної Сотні  відбудеться вшанування пам’яті і героїв Небесної Сотні, і всіх героїв на щиті та зі щитом, котрі сьогодні захищають Україну. Відбудеться покладання квітів, молитва за Україну, за Перемогу.

Також в усіх містах, містечках та селах цього дня відбудеться вшанування героїв.

Важливі події відбуватимуться в Українському домі впродовж шести днів, з 21 по 26 листопада. Там відкриється виставка, яка буде розташована на кількох поверхах, – «Майдан: народження мрії. Перший бій».

У цьому просторі проходитиме не тільки виставка, він буде інтерактивним, динамічним, освітнім, проводитимуться майстер-класи для дітей.

Заплановано проведення щонайменше шести важливих дискусійних панелей з лідерами думок, активістами Майдану в рамках дискусійного майданчика Майдан-форум.

Також в рамках роботи Майдан-форуму відбудуться покази двох документальних фільмів – 21 листопада о 18:30 відбудеться показ фільму «Євромайдан SOS», а 23 листопада о 18:00 – показ фільму «Крим SOS».

20-21 листопада в інформаційно-виставковому центрі Музею Майдану пройде щорічний науковий форум «Революція гідності. На шляху до історії».

Крім того, 17 листопада стартує соціальна інформаційна кампанія до Дня гідності та свободи. Вона пройде під гаслом «Заряджені гідністю та жагою свободи!».

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini