Сергій Притула, Медіацентр Україна-Укрінформ, 14 червня
14 Червня, 2022, 12:12

Десять картин сучасних митців підуть на аукціон: благодійний фонд Сергія Притули оголошує збір коштів на виробництво українських безпілотників

Сьогодні, 14 червня, в Медіацентрі Україна – Укрінформ очільник благодійного фонду та волонтер Сергій Притула розповів про перебіг благодійного аукціону на підтримку ЗСУ. 

«Співпраця мистецтва і волонтерів йде на користь українській армії, тому ми не збираємось зупинятися. Розмах того, що зроблено стає зрозуміло лише тоді, коли ти своїми руками перебираєш все те, що вдається придбати для українського війська за ці кошти. На цьому аукціоні ми пропонуємо придбати десять картин сучасних українських митців. Перелік авторів досить вагомий, це плеяда кращих митців», – розповів Сергій Притула. 

За словами відомого волонтера, Фонд Сергія Притули тісно співпрацює з колегами з фонду «Армія SOS», які відомі як розробники безпілотників «Валькірія»: «Ми завжди маємо бажання контрактувати безпілотники українського виробництва. У наших підрозділах є достатня кількість людей, які вміють користуватися цими дронами. На жаль, вітизняні виробники не справляються з великою кількістю замовлень». 

Сергій Притула розповів, що фонд «Армія SOS» може відносно оперативно не лише виготовити безпілотники, але я підготувати операторів. 

«Мова йде про 50 безпілотників та навчання операторів. Фонд Притули бере на себе фінансову сторону цього питання. Також ми забезпечимо транспорт для транспортування дронів. На це піде понад один мільйон доларів. Мрію, що частину цих потреб ми закриємо завдяки аукціону», – сказав він. 

Керівник благодійного фонду розповів, що українських безпілотник «Валькірія» має свої переваги. Він виготовлений з пінопласту, тому збити його зі стрілецької зброї майже неможливо. 

Леонід Комський, український галерист та колекціонер, засновник аукціонного дому «Дукат» сказав, що це вже другий благодійний аукціон на базі дому «Дукат». 

«Аукціон починається з ідеї. В нашому випадку – це благодійний аукціон. Тому, перш за все, ми звертаємо увагу на роботи, які й стануть лотами. Наразі ми виставили десять робіт, переважно сучасних українських митців. Достатньо знаних і найкращих в країні. Всі картини дотичні до ситуації в державі. Сам аукціон проходить тиждень – поєднання онлайн і офлайн формату. На сайті аукціонного дому «Дукату» кожен може подивитися на ці роботи і хід аукціону. Наразі навіть відбувається виставка цих картин. Кожен, хто зареєструвався, може брати участь. Фінал вже завтра у прямому ефірі. Після того, як ми розкажемо про ці лоти, почнеться їхнє почергове закриття. Ставки на лоти вже є. на деякі навіть по дві», – розповів він. 

Матвій Вайсберг, український художник та ілюстратор навіть повернувся до України, аби долучитися до аукціону:  «Я перебував за межами України і дізнався, що буде аукціон. Тому, я прийняв рішення приїхати в Київ і намалювати картину для цих торгів. Приймати участь в аукціоні для мене велика честь. На торги виставлена моя картина «Янгол ЗСУ». Я пишу багато і немає жодної картини, жодної роботи, яка б прямо або опосередковано не була пов’язана з війною та ситуацією в Україні».

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini