5 Квітня, 2023, 17:18

Держприкордонслужба затримала понад 11 тисяч порушників кордону за рік – Андрій Демченко

Істотного зменшення спроб порушення кордону не фіксується. Щодня прикордонні наряди затримують близько 20 порушників, які намагаються незаконно перетнути кордон та покинути межі України. Загалом з 24 лютого поза пунктами пропуску було затримано більш як 11 тисяч порушників.

Про це повідомив речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

За його словами, протиправні дії щодо перетину кордону вчиняються як на «зеленій» ділянці кордону, тобто за межами пунктів пропуску, так незаконні дії фіксуються безпосередньо і на пунктах пропуску.

«Зокрема, на «зеленій» ділянці,  як і раніше, найбільше спроб порушення кордону ми фіксуємо на кордоні з Румунією та Молдовою. Загалом з 24 лютого поза пунктами пропуску було затримано більш як 11 тисяч таких порушників. Ще 4200 осіб були затримані в пунктах пропуску при спробі виїхати за підробленими документами. Найбільше таких випадків на кордоні з Угорщиною та Польщею».

Для зменшення спроб вказаних правопорушень органами та підрозділами Державної прикордонної служби, у взаємодії з іншими охоронними органами, вживаються всі необхідні дії, в тому числі з викриття груп, які намагаються сприяти незаконному переміщенню людей через кордон.

«На цей час кримінальними органами розпочато більш як дві тисячі кримінальних проваджень, що пов’язані з незаконним перетином кордону. Також припинено діяльність понад 160 протиправних груп, які організовували незаконні мандрівки громадян».

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini