Презентація проєкту «Діалоги про війну», Медіацентр Україна-Укрінформ, 22 серпня
22 Серпня, 2022, 17:16

Державні інституції запустили освітній проект про війну для дітей

Його презентація відбулась сьогодні, 22 серпня, в Медіацентрі Україна – Укрінформ. 

«Діалоги про війну» – важливий проект і зараз, і в майбутньому. Дітям потрібно говорити і пояснювати про війну, бо це те, що стоїть в основі виховання молодого покоління», – заявив Тарас Шевченко – заступник міністра культури та інформаційної політики України з питань європейської інтеграції. 

Проєкт реалізовано Українським інститутом національної пам’яті за ініціативи Міністерства культури та інформаційної політики України, у співпраці з Героєм України Володимиром Жемчуговим,

Діалоги про війну це – три відеорозмови учениці із ветеранами сучасної російсько-української війни та методичні рекомендації до трьох занять з опрацювання цих діалогів у форматі класичного уроку, елементу уроку або позакласного виховного заходу. 

Йдеться про розкриття теми сучасної російсько-української війни із використанням засобів відео уроків-діалогів для учнів 5–7 класів. Також Український інститут національної пам’яті розробив методичні матеріали на цю тему.

Олексій Шкуратов, заступник міністра освіти і науки України наголосив, що основні моменти цього проекту вже реалізовуються на практиці: «Даний контент застосовуються в шкільній та позашкільній освіті. На сьогодні в умовах війни, через відео дитині простіше сприймати матеріал, аніж з підручника». 

Роман Гладковський,  відповідальний за реалізацію проєкту від Міністерства освіти і науки України відзначив, що це інноваційний проект. 

«Цінність цього матеріалу, що до його створення були залучені не лише вчителі, але й сучасні захисники нашої держави», – наголосив він. 

Володимир Тиліщак, заступник голови Українського інституту національної пам’яті сказав,що цей проект має важливість і для дітей, і для дорослих: «Ми звикли говорити про війну через призму радянської пропаганди. Але «Діалоги про війну» – це приклад, як треба говорити про війну з дітьми, щоб вони знали правду, але при цьому не відбувалась мілітаризація молодого покоління». 

Володимир Жемчугов, Герой України наголосив, що головною метою «Діалогів про війну» було зробити навальний матеріал, який надасть викладачам методичну літературу.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini