8 Квітня, 2022, 15:44

Депортованих маріупольців можуть примусово мобілізувати у так званій «ДНР», – Кириленко

Можливості доставити гуманітарну допомогу в заблокований росією Маріуполь досі немає.

Про це на брифінгу в Медіа-центрі Україна (Київ) повідомив голова Донецької обласної військово-цивільної адміністрацій Павло Кириленко.

«У нас більше місяця, незважаючи на численні погодження, не має можливості доставити гуманітарну допомогу в місто Маріуполь. Більше місяця працює зелений коридор, але тільки в один бік, люди можуть на власному транспорті виїжджати. Цей маршрут продовжує працювати, незважаючи на те, що ворог постійно порушує домовленості. Ті ж домовленості, які були про можливе залучення Туреччини до морської евакуації, не мають дієвого результату», – сказав Кириленко.

Крім того, голова Донецької ОВА повідомив про факти примусової мобілізації так званій «ДНР» громадян України, які раніше були депортовані з Маріуполя.

«З кожним днем вони ускладнюють [процес виїзду]. Вимагають, аби виїжджали жінки з дітьми, чоловіків залишають у Маріуполі, або змушують виїжджати на території рф або окуповану територію. Потім трапляються випадки, людям, що все ж поїхали туди, приходять повістки про призив до так званих «ДНР». Люди не хочуть туди їхати, не мають такого бажання, це сильно дратує окупантів», – додав Павло Кириленко.