Марія Мезенцева, Медіацентр Україна - Укрінформ, 5 липня
5 Липня, 2022, 13:53

Декларацію Лугано озвучено: Україну будуть відновлювати за рахунок західних партнерів

Сьогодні  Денис Шмигаль, президент Швейцарії Ігнаціо Кассіс та посол Великобританії Мелінда Сіманс озвучили Декларацію Лугано. 

Про це прямим включенням зі Швейцарії повідомила Марія Мезенцева, народна депутатка України, Голова Постійної делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи. 

«В основу декларації покладено сім пунктів – це принципи, на яких буде розвиватися подальша робота. Деякі країни-партнери вже визначились з тим, які регіони України вони б хотіли відновлювати, навіть якщо ці міста ще окуповані. Моя рідна Харківщина буде отримувати допомогу від США та Туреччини», – розповіла Марія Мезенцева. 

Конференція відновлення у Лугано плавно переходить в економічний блок. І відкривати його буде прем’єр-міністр України. 

«На порядку денному в Лугано не лише енергетична криза, енергоефективність, але й питання відновлення нової енергоефективної інфраструктури. Також обговорювалось питання локалізації іноземних заводів на території заходу України, щоб відновлення нашої держави відбувалося вже з залученням новітніх технологій», – сказала народний депутат. 

Кошти іноземних партнерів, які заходять в українську економіку, не зворотне фінансування, їх не треба буде повертати. 

«В двосторонніх розмовах обговорюються теми кредитування українського бізнесу. Швейцарський банк вже співпрацює громадською організацією «Імпакт» і сплачують заробітні плати тим підприємствам, які відновлюють роботу в Україні», – наголосила вона. 

Нагадаємо, міжнародна конференція з відновлення України проходить у швейцарському місті Лугано 4-5 липня за участю українських і міжнародних політиків, керівників ЄС і міжнародних організацій, міжнародних фінансових структур тощо. Проведення цієї конференції було заплановане ще до повномасштабного вторгнення росії і вона мала розглядати прогрес у реформуванні в Україні. Тепер учасники зосередяться на планах повоєнної відбудови. Конференція, сподіваються організатори, має стати поштовхом створення міжнародної платформи з відбудови України.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini