23 Травня, 2022, 11:31

Дефіциту продовольства в Україні не буде, але ціни все одно зростатимуть — гендиректор «Українського клубу аграрного бізнесу»

Дефіциту продовольства в Україні не буде, однак ціни на продукти все одно зростатимуть. Таку думки  під час брифінгу у Медіацентрі Україна висловив Роман Сластьон, генеральний директор асоціації «Український клуб аграрного бізнесу». 

За його словами, Україна повністю може забезпечити себе основними продуктами. В сховищах достатньо зерна та основних культур. Також вдалось налагодити ситуацію з тваринництвом, хоча у перший місяць повномасштабної війни забезпечення такими товарами було ускладнене. 

Водночас, українці вже можуть помітити зменшення поставок овочів.

«Можливо по томатам, солодкому перцю, баклажанам — може бути зменшення пропозиції на ринку. Через втрату виробництва на півдні України — це Херсонщина, Запорізька область. Водночас, в інших областях аграрії бачать, що ми втрачаємо певну частину площі збільшують посіви у себе. Також імпорт може надходити з Європейського Союзу. В принципі це теж збалансує ринок», — відмітив Роман Сластьон.

Водночас, експерт прогнозує зростання цін на практично всі види продовольства. Усе — через подорожчання пального та витрат на логістику. 

«Логістика зараз доволі дорога, ресурсу автомобілів — недостатньо, і відстані, на які треба доставляти — суттєво збільшились», — додав Сластьон.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini