Олександр Харченко, директор Центру досліджень енергетики, Медіацентр Україна-Укрінформ
Олександр Харченко, директор Центру досліджень енергетики, Медіацентр Україна-Укрінформ
3 Лютого, 2023, 17:01

Дефіцит в системі наразі складає 20-25% генерації, змінити можливо щонайменше через 2,5-3 місяці — Центр досліджень енергетики

Наразі ситуація в енергетиці країни є стабільною: спостерігається стійкий дефіцит генерації. Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна — Укрінформ заявив директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко.

«Ми маємо стійкий дефіцит в системі приблизно в 20-25% генерації в пікові години. Швидко вирішити цю проблему не вдасться. Пошкодження, які є наявні в генерації, захоплені та розбиті станції не дають змоги повністю покрити споживання в обсязі, якого потребує країна. Залишається складною ситуація в високовольтній мережі. Вона буде такою щонайменше ще 2,5-3 місяці. Тому що те обладнання, яке дозволить змінити докорінним чином ситуацію, почне з’являтися саме через 3 місяці», — повідомив Харченко.

Як зазначив директор Центру досліджень енергетики, добра новина полягає в тому, що здебільшого останні атаки суттєво не погіршують ситуацію.

«Ми навчилися боротися зі спробами добивати наш енергетичний сектор — це і ППО, і фізичний захист об’єктів, і вміння правильно маневрувати системою під час обстрілів. Себто ті дорогою ціною набуті знання, навички енергетиків під час війни, зараз вже дозволяють значною мірою мінімізувати наслідки атак, що продовжуються. Що стосується темпів відновлення, для цієї ситуації вони максимальні. Швидше і ефективніше працювати нереально», — додав Харченко.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini