Теодор Кухар, головний дириґент Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії
Теодор Кухар, головний дириґент Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії у Медіацентрі Україна
27 Вересня, 2022, 15:19

Cимфонічний оркестр Львівської національної філармонії відзначає 120-річчя: що гратимуть на святковому концерті та як змінилась робота колективу від початку війни

27 вересня академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії відзначає своє 120-річчя. На честь ювілею оркестру, заснованого у 1902 році, у концертному залі Людкевича колектив зіграє особливу програму. Солістом вечора буде Дмитро Ткаченко. Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна розповів Теодор Кухар, головний дириґент Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії. 

«Сьогодні ввечері оркестр буде грати 3 серйозні симфонічні твори: «Капричіо» Людкевича, ІІ скрипковий концерт Євгена Станковича, IX симфонія Антоніна Дворжака. «Капричіо» Людкевича мала свою світову прем’єру в рік народження цього оркестру. Сьогодні ввечері цей твір звучатиме в другий раз. Євген Станкович, я вважаю, є найважливішим українським композитором зараз. Це ім’я, яке найбільше відомо по світі коли йдеться про український симфонізм. А IX симфонія Дворжака.. нашу українську душу, нашу український фольклор ніхто це краще не бере до своєї творчості, як Антонін Дворжак», — розповів Теодор Кухар. 

За словами, генерального директора Львівської національної філармонії Володимир Сивохіпа, від початку повномасштабної війни життя та робота всього колективу філармонії, зокрема і симфонічного оркестру,  докорінно змінилась. І концерт до 120-річчя оркестру матиме також і благодійну мету. 
«Філармонія з першого дня війни стала великим волонтерським центром і гуманітарним хабом. Зараз половина залу і все фойє заставлені ліками, щоб забезпечити людей всім необхідним. Все, що відбувається — наші концерти — вони відбуваються також із бладійною метою, для  підтримки в першу чергу ЗСУ. Все, що робилось — все філармонія робить для перемоги», — зазначив Володимир Сивохіп.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini