Олександр Кушнір
15 Листопада, 2023, 16:52

Човни, сітки, дрони, рятувальні жилети і теплі речі – волонтер розповів про потреби для фронту на Херсонському напрямку

Зараз Збройні сили України не обходяться без допомоги від українців, тому що у війську ще багато бюрократії та старих “радянських” вимог від офіцерів та солдат.

Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповів волонтер Олександр Кушнір.

“Якщо в тебе знищили дорогий дрон, виданий державою, то сидячи в окопі легше застрелитися, ніж оформити всі папери. Тому просять волонтерів. Це швидше і рятує життя. Тому такі речі як дрони, маскувальні сітки, моторні човни, рятувальні засоби і костюми, жилети, необхідні як ніколи. Ситуація на всіх дільницях фронту дуже складна, без допомоги звичайних пересічних українців не обійтись”, – повідомив волонтер.

Олександр Кушнір зазначив, що майже всі речі на фронті – це “розхідники”.

“Якщо снаряди влучають в маскувальну сітку, яку закупила держава за 100 тисяч гривень, то командир ніколи за неї не відзвітує. А таке є постійно. Сотні, тисячі замовлень на сітки, на ноші для поранених, на рятувальні жилети, на човни, на мотори для них від бійців. Це все треба. Ми маємо всі усвідомити, що це народна війна, поки весь народ не включиться і не зрозуміє, що від всіх нас залежать життя і безпека наших людей на фронті, ми не зможемо швидко перемагати”, – вважає волонтер.

Складні погодні умови і похолодання також ставлять перед волонтерами нові задачі. Зараз вони роблять спеціальні вкладки в спальники з теплозберігаючих матеріалів, щоб в окопах бійці змогли зігрітися. Крім того, шиють спеціальні термоковдри і ноші, на яких можна винести поранених з бою і перетримати до моменту, коли підійде евакуаційний транспорт.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini