26 Вересня, 2023, 17:50

Чотири предмети за чотири години та металошукачі: які нововведення щодо НМТ очікують одинадцятикласників у 2024 році

У 2024 році Національний мультипредметний тест (НМТ) міститиме вже чотири предмети – три обов’язкові та один на вибір. До обов’язкових для складання, української мови та математики, додалася історія України. Окрім того, більшою стала кількість предметів на вибір. Так, у 2024 році випускники матимуть змогу обрати окремий тест з української літератури, також до переліку предметів повертається географія. Тестування планують проводити в один день протягом чотирьох годин.

Про це повідомила  директорка Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

Вона зазначила, що зміст завдань НМТ відповідатиме програмам ЗНО, які вже декілька років поспіль є актуальними. Відповідно, наголосила вона, не потрібно очікувати ускладнення тестів або появи нових тем. 

Структура виконання тестової роботи передбачатиме загалом чотири години (2 години роботи з двох тестів, перерва і ще 2 години роботи над тестами).

Крім того, в 2024 році тестування збираються провести раніше. Якщо у 2023 воно відбувалося у червні та липні, то в 2024 році тестування хочуть почати у травні.

Для учасників тестування відбуватиметься в один день. Тобто за одну сесію оцінювання учасник зможе отримати чотири результати для вступу.

Тестування учасників НМТ проходитиме в тимчасових екзаменаційних центрах – у приміщеннях закладів освіти. За умови повітряної тривоги всі учасники переходитимуть в укриття та продовжуватимуть працювати з тестами лише після її завершення.

Водночас планується використання металошукачів під час допуску учасників до аудиторії проведення тестування в тимчасових екзаменаційних центрах. Це зокрема зумовлено тим, що в минулі роки фіксувалися факти використання учасниками мобільних телефонів під час складання НМТ.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini