22 Вересня, 2023, 13:51

Чотири нові штами грипу чекають нас цієї осені. Віруси доволі небезпечні, тому до сезонного піку захворювання варто підготуватися

Медики нагадують, що найкращим способом уникнути важкої форми захворювання – є щеплення. На Львівщину вже завезли перші вакцини для цьогорічного епідсезону – поки  одного виробника. Але з часом їх буде більше. І ажіотаж, який спостерігається щодо вакцин цими днями, поступово спаде. Про вакцинацію та сезонні захворювання цієї осені розповіла у Медіацентрі Україна-Львів генеральна директорка Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України – Наталія Іванченко.

“Вакцинуватися треба щороку, бо торішнє щеплення не захищає від вірусу грипу.  Щеплення захищають гарантовано пів року, після цього рівень захисту падає. Через рік він зникає повністю.Навіть якщо ви ніколи не вакцинувалися – не варто боятися. Вакцини проти грипу мають одні з найвищих профілів безпеки. І водночас вони є високоефективними”, – пояснює генеральна директорка Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Наталія Іванченко.

В групі ризику –  люди літнього віку,  обтяжені хронічними хворобами та представники професій, які активно контактують з великою кількістю людей: лікарі, вчителі, водії громадського транспорту тощо. Також медики закликають, при появі симптомів захворювання залишатися вдома, щоб не розповсюджувати вірус. А щодо лікування консультуватися з сімейним лікарем дистанційно.

Повний запис дивіться на YouTube-каналі.

?Медіацентр розташований на вул. Руська, 20. 

З 10:00 по 18:00 Медіацентр працює в режимі коворкінгу.

Для довідок:

+38 067 652 91 97

Telegram|Facebook|Twitter

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini