10 Жовтня, 2023, 13:25

ЧФ РФ розосередили по Чорному морю, але пускам ракет це не завадить – ВМСУ

Російський Чорноморський флот розосередився, щоб зберегти корабельний склад від українських атак. Про це на брифінгу в Медіацентрі Україна – Одеса повідомив речник ВМСУ Дмитро Плетенчук.

За його словами, хоча основною базою ЧФ РФ залишається Севастополь, деякі кораблі перебазували до Феодосії та Новоросійськ.

«Протягом досить тривалого часу Чорноморський флот в бойовому порядку застосовується лише як ракетоносії. Тобто, фактично, решта кораблів участь у бойових діях не бере. Але при цьому вони їх ризикують втратити через нашу активність. Тому вони ухвалили таке рішення відвести їх в інші пункти базування. В першу чергу, Новоросійськ, тому що це офіційно визнані береги РФ в Чорному морі», – наголосив Плетенчук. Оскільки остання база є міжнародно визнаною територією Росії, кораблі знаходяться там під захистом міжнародного права, напевно вважають росіяни, говорить речник.

Втім говорити про зменшення можливостей ЧФ РФ некоректно, заявив Плетенчук, оскільки пуски ракет по українській території можливі з будь якої точки Чорного чи Азовського моря. «Азово-Черноморський басейн можна розглядати як один басейн. Від того, що вони переміщують між пунктами базування кораблі, загальна картина не змінюється. У них залишається досить велике угрупування, більше 30-ти бойових кораблів, кількість ракетоносіїв у них незмінна до десятка, і вони періодично виходять на чергування», – розповів офіцер.

Він зазначив, що час від часу носії виходять на чергування «порожніми», без ракет. Це може робитись задля введення ВМСУ чи витрати ресурсів на моніторинг таких кораблів. Плетенчук також пригадав чутки про можливе будівництво бази ЧФ РФ на окупованій території Грузії, в Абхазії, але поки підтвердження цієї інформації у ВМСУ немає.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini