Ян Полак
29 Листопада, 2023, 17:39

Чеські волонтери збирають на гвинтокрил для українських захисників

Чеські волонтери оголосили збір на легендарний американський гвинтокрил Black Hawk. Раніше вони зібрали гроші на танк для українських воїнів, придбали і відправили його на фронт. 

Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповів чеський волонтер, представник громадської організації “Подарунок для путіна” Ян Полак.

“Ми вирішили допомогти Україні та отримали запит на постачання гвинтокрилу Black Hawk. Його ціна складає трохи понад 4 мільйонів євро. Оголосили збір 17 листопада. Після першого тижня ми зібрали більше ніж 10 відсотків від загальної суми. Це нас робить оптимістами, ми обов’язково придбаємо українцям цей гвинтокрил”, – повідомив волонтер.

Ще одна причина збору – це нагадати європейцям, що війна в Україні триває.

“Українці воюють вже скоро два роки, це кровопролитна війна, ми хочемо, щоб чехи не забували про це і знали, що навіть маленький донат може врятувати життя”, – зазначив Ян Полак.

Волонтер нагадав, що чехи добре пам’ятають часи радянської окупації.

“Ми розуміємо, що ви зараз боретеся за свою свободу і відстоюєте свою незалежність. А ми дуже добре знаємо вашого ворога”, – підкреслив волонтер.

Він розповів, що окрім чехів зараз організації допомагають зі Словаччини, Угорщини, США, Канади, але більшість, а це 95%, – це чехи. Ян Полак показав, що можна не тільки задонатити, а ще придбати футболки чи інший мерч з картинкою гвинтокрилу. Але це не єдиний збір чеських волонтерів.

“Крім того, ми збираємо на броньовані машини для міжнародного легіону в Україні та на тисячу РПГ для 41 батальйону, а також на проведення тренінгів з тактичної медицини і обладнання для розмінування. В нас є мета – надихнути американців надсилати ще більше техніки, щоб перемогти росію. В нашому багажі вже є такий приклад: ми збирали та купили танк українським захисникам, і після цього американці надихнулися і почали поставляти в Україну важку зброю”, – підкреслив чеський волонтер і додав, що під’єднатися до збору можна на сайті https://www.podarunokputinu.org.ua/kampane/cestmir

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini