25 Травня, 2022, 11:51

Чернігівська ОВА: росія продовжує обстріли зі своєї території, область лишається замінованою

Ворог продовжує щоденні обстріли прикордонні райони Чернігівської області. Ракети вилітають з території росії. За останні дні поранених та загиблих, на щастя, немає. Однак, нещодавно був обстріл селища Десна. Наразі вже відомо про 87 загиблих та 30 поранених.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ заявив голова Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус.

«Однак, не дивлячись на обстріли, люди продовжують повертатися. До самого Чернігова повернулася вже третина населення. Тобто, якщо в найскладніші часи в місті залишалася третина людей, то зараз така ж кількість повернулась», – сказав він.

В’ячеслав Чаус додав, що в Чернігівській області були введені певні обмеження, особливо в прикордонних районах, на пересування та перебування громадян. Ці заходи вводились з єдиною метою – зберегти життя людей. Окупанти залишили за собою дуже заміновану територію. Працює дуже багато працівників ДСНС.

«Наразі понад 25 тисяч вибухонебезпечних предметів вже знешкоджено в області. Це колосальна кількість. Але роботи лишається ще дуже багато. Населені пункти, які були під окупацією, вже досліджені рятувальниками. Однак, вірогідність того, що там лишились міни зберігається», – наголосив очільник області.

Місцева влада просить не відвідувати парки та ліси, де базувався ворог.

В’ячеслав Чаус розповів, що поки про збитки говорити зарано. Щоб оцінити всі руйнування, необхідно провести ще багато експертиз і оцінок: «наразі понад 3 700 об’єктів нерухомості зруйновано або пошкоджено, з них 3 400 – житловий фонд. Однак, крім прямих збитків, є ще не прямі – закриття бізнесу, наприклад».

За словами голови ОВА, робота медичних закладів в області не припинялись ні на годину. Всі вони працювали під обстрілами.

Практично зруйнований туберкульозний центр і кардіодиспансер у Чернігові: «За час активної військової агресії ми маємо понад 500 загиблих і більше 1000 поранених – в основному це мешканці Чернігова та прилеглих населених пунктів. Але все ще знаходять могили вбитих українців, яких розстрілювали і вбивали росіяни».

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini