Фото Державної прикордонної служби України
21 Квітня, 2022, 12:53

Черг на польсько-українському кордоні вже немає. Виїжджають, здебільшого, люди із зони бойових дій – Генеральний Консул Польщі у Львові

Польсько-український кордон увесь час відкритий. Зараз там уже немає черг, а в деякі дні кількість тих, хто повертався до України, навіть перевищує кількість охочих виїхати за кордон. Про це під час брифінгу у Медіацентрі «Україна» розповіла Генеральний Консул Республіки Польща у Львові Еліза Дзвонкевич. Хоча, українці і далі їдуть у західному напрямку. Консул додає, бачила автобуси, які періодично підвозять до пунктів пропуску жінок, дітей та людей похилого віку. Це, переважно, мешканці тих областей, де зараз тривають бойові дії. 

«В перші дні все було змішано, бо люди боялися за свої родини. Тож до Польщі їхали всі: і мешканці Львова, і Івано-Франківська, і Тернополя. А тепер кордон перетинають ті, хто втратив своє житло в Україні», – каже Еліза Дзвонкевич.

Генеральний консул стверджує, Польща і далі допомагатиме боротися з агресією росії у різних сферах. Каже, підтримують Україну, бо не забули уроки попередніх воєн.  

«Ми б не хотіли, щоб Україна була сама перед загрозою. І ми переконані, що ви, ведучи важкі бої з рашистами, воюєте не лише за себе, а й захищаєте інші країни. Для нас українці герої, яких ми поважаємо і перед якими схиляємо голови. Треба боротися за цінності. А свобода це найвища цінність. Поляки це дуже відчувають», – переконана Генеральний Консул Республіки Польща.