Ольга Трофімцева, посол з особливих доручень при Міністерстві закордонних справ України, координатор Ради експортерів та інвесторів, 20 червня, 2022
20 Червня, 2022, 12:51

Через зупинку експорту морським шляхом аграрна галузь недоотримує близько 170 млн дол. на день — координаторка Ради експортерів та інвесторів

Близько 170 млн доларів на день — стільки  аграрна галузь недоотримує через неможливість експортувати морськими шляхами. Про це розповіла під час брифінгу у Медіацентрі Україна посол з особливих доручень при Міністерстві закордонних справ України, координатор Ради експортерів та інвесторів Ольга Трофімцева. Такі підрахунки раніше зробило Міністерство аграрної політики України. 

За її словами, якщо враховувати крадіжки продукції на тимчасово окупованих територіях та руйнування, то збитки для держави можуть бути ще більшими.  

«Тут ми маємо ще з вами додати і ті,  фактично крадіжки зерна, які відбуваються на тимчасово окупованих територіях. І не тільки зерна. Ми бачили вже приклади вивозу з Маріуполя і продукції сталеливарної  промисловості. Відповідно, якщо беремо до уваги всі ці моменти. Плюс ми беремо до уваги шкоду, яка була нанесена, якраз  пошкодженням або руйнуванням  виробничих, логістичних потужностей, елеваторних потужностей в тому числі. То тут шкода буде набагато більша. І знову ж таки оцінки, які сьогодні курсують, це  починаючи від 6 мільярдів доларів і вище», — підсумувала  Ольга Трофімцева.

Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/novini